O závodě Relí monte Libušín

 

Relí monte Libušín je jedinečný outdoorový pěší závod, který se každoročně koná v okolí Libušína. Závod je velkou výzvou především pro soutěžící, ale zároveň také pro nás pořadatele. Snažíme se totiž každý rok zcela měnit trasu závodu a disciplíny obměňovat tak aby i ti, kteří se opakovaně vrací, zažili pokaždé něco nového, nečekaného a zajímavého.

Závodem prošla za těch mnoho let již pěkná řada soutěžících, kteří si vyzkoušeli nepřeberné množství dovedností: každý rok je čekalo  9 stanovišť s rozličnými disciplínami, splnění tří úkolů během cesty (která vždy měřila několik desítek kilometrů) a navíc poslední úkol v cíli, který byl vždy spíše úsměvný a tedy takový polovičatý. Proto se označuje jako „půltá disciplína“, která tak v součtu se všemi předchozími dává 12 a půl možností jak nasbírat cenné body. A právě také přesně 12 a půl hodiny mají všichni soutěžící na absolvování celého závodu.

Na startu sice obdrží mapu závodu, ale aby to nebylo jednoduché, i tady se vždy skrývá nějaká nástraha, třeba v podobě přeházených názvů několika vesnic či zrcadlově upravené celé mapy. Tyto všechny základní myšlenky zůstávají od prvního ročníku stále neměnné. Různá je naopak vždy trasa a ony disciplíny. V minulých letech účastníci zažili (a přežili) například slaňování ze skal, jízdu na kánoích ale třeba také na speciálním dvoukole svařeném ze dvou „skládaček“, nebo si vyzkoušeli sedmimílové skákací boty, aquazorbing či jízdu na motokárách.

Zkuste si i vy sáhnout na dno svých sil, přihlaste se na aktuální ročník RML a zažijte na vlastní kůži, jaké je Relí doopravdy!

 

PŘIHLÁSIT SE